Motyvacijos perteklius

Motyvacijos perteklius

Teiginys, per daug motyvacijos, gali skambėti prieštaringai, nes motyvacija laikoma kažkuo teigiamu ir būtinu norint pasiekti savo tikslus. Tačiau, kaip ir viskas, kas per daug, per didelė motyvacija taip pat gali turėti neigiamų pusių.

Nerealūs tikslai


Kai esame pernelyg motyvuoti, galime padaryti klaidą išsikeldami nerealius ar neįgyvendinamus tikslus. Siekiame tobulumo kiekviename gyvenimo aspekte ir jaučiamės nusivylę, kai negalime patenkinti tų nerealių lūkesčių. Tai gali sukelti tokius jausmus, kaip nerimas, stresas ir išsekimas, nes darome sau pernelyg didelį spaudimą.

Pablogėję santykiai ir sveikata


Motyvacijos perteklius taip pat gali lemti kitų svarbių gyvenimo sričių, tokių kaip fizinė ir psichinė sveikata bei santykiai, apleidimą. Būdami taip susitelkę ties savo tikslais, galime prarasti pusiausvyrą ir harmoniją savo kasdieniniame gyvenime.

Tikslas užgožia patį procesą


Per didelė motyvacija gali neigiamai paveikti mūsų gebėjimą mėgautis procesu. Tampame nekantrūs ir nepastebime mažų pasiekimų tarpiniuose etapuose bei nesidžiaugiame patirtimi, kurią įgijome kelyje.

Nors motyvacijos reikia norint pasiekti savo tikslus, turime būti atsargūs, kad neperžengtume ribų. Svarbu nusistatyti realius tikslus, išlaikyti pusiausvyrą gyvenime ir nepamiršti mėgautis pačia kelione. Reikia rasti tokį motyvacijos lygį, kuris mus skatintų, bet neišsekintų.© 2023 saviugda.lt