Kas yra toksiški santykiai?

Kas yra toksiški santykiai?

Toksiški santykiai – tai žalingi santykiai, kuriems būdingas nuolatinis neigiamas, įžeidžiantis ir nesubalansuotas elgesys, sukuriantis nesveiką ir destruktyvią aplinką.

Toksiškuose santykiuose vyrauja nepagarba, emocinė manipuliacija, per didelis pavydas, įžeidinėjimai, fizinis ar psichologinis smurtas ir nesubalansuota emocinė priklausomybė. Gali nukristi savigarba ir atsirasti jausmas, kad iš tos padėties neįmanoma išeiti. Toksiški santykiai gali paveikti psichinę ir emocinę sveikatą, sukelti nerimą, depresiją, lėtinį stresą ir kaltės jausmą.

Toksiškų santykių cikliškumas


Toksiški santykiai dažnai tampa cikliški ir tai – vienas pavojingiausių jų aspektų. Jie gali prasidėti meilės ir laimės akimirkomis, bet netrukus kyla konflikto ir priekabiavimo epizodai. Šie ciklai sukuria vilties ir beviltiškumo dinamiką, todėl nukentėjusiam asmeniui dar sunkiau atpažinti santykių toksiškumą.

Toksiškų santykių pripažinimas yra pirmas žingsnis siekiant juos nutraukti. Tada ateina eilė susigrąžinti savigarbą ir nustatyti sveikas ribas.

Toksiški santykiai gali pasireikšti ne tik poroje, bet ir tarp draugų, šeimos narių ar kolegų.© 2023 saviugda.lt