Kas yra lyderystė?

Kas yra lyderystė?

Lyderystė, priklausomai nuo padėties, pasireiškia skirtingai. Ji gali pasirodyti didelės organizacijos valdyme ir kasdieninėse gyvenimo situacijose, todėl lyderiu gali būti tiek generalinis direktorius, tiek 3 vaikų tėtis. Svarbiausia – norėti prisiimti atsakomybę.

Lyderystė – tai įtakos darymas kitiems ir tam būtiniausia sąlyga – turėti pasekėjų, kuriems lyderio mąstymas, kalba ir veiksmai bus priimtini ir kurie leisis įtakojami. Kadangi lyderystė ne visada vyksta sąmoningai, lyderio elgesys gali turėti ir neigiamos įtakos pasekėjų elgesio formavimuisi, pavyzdžiui, jei vadovas visada vėluoja, jo komanda taip pat gali pradėti būti nepunktuali.

Transformacinė lyderystė – kas tai?


Transformacinė lyderystė yra viena iš lyderystės rūšių, naudojama įmonėse ir organizacijose, kuri įkvepia asmenis ir dideles žmonių grupes pasiekti aukštesnių tikslų. Transformacinė lyderystė didina verslo augimą ir sėkmę.

Transformacinis lyderis naudoja savo charizmą ir entuziazmą, kad paveiktų pasekėjus, sutelkdamas dėmesį į jų vertybes, įsitikinimus ir poreikius. Komanda tokių lyderių gali turėti ne vieną, jų gali būti ir daugiau, tačiau pagrindinis tikslas – esamų organizacijos sąlygų keitimas ir inovacijų skatinimas.© 2023 saviugda.lt