Vertybės – pagrindiniai principai, kuriais vadovaujamės atlikdami veiksmus ir priimdami sprendimus gyvenime. Jos lemia mūsų asmeninę etiką ir tai, kaip mes bendraujame su kitais. Mūsų vertybės padeda mums nustatyti prioritetus, apibrėžti, ką laikome svarbiu, ir suteikia prasmę mūsų patirčiai.
Vertybės gali būti etinės, moralinės, socialinės ir asmeninės.
• Etinės vertybės – tai universalūs sąžiningumo, teisingumo, pagarbos ir atsakomybės principai.
• Moralinės vertybės yra susijusios su mūsų įsitikinimais, kas yra teisinga ir neteisinga, ir padeda priimti etinius sprendimus sudėtingose situacijose.
• Socialinės vertybės orientuojasi į lygybės, solidarumo ir pagarbos įvairovei svarbą.
• Asmeninės vertybės yra tos, kurios atspindi mūsų individualius poreikius ir tai, ką mes laikome reikšminga savo gyvenime.
Vertybės suteikia mums tvirtą pagrindą susidoroti su sudėtingomis situacijomis ir nukreipia mus į asmeninį augimą ir savirealizaciją. Jos taip pat turi įtakos mūsų santykiams su kitais, nes leidžia užmegzti tvirtus ir sveikus ryšius, pagrįstus abipuse pagarba ir pasitikėjimu. Kai gyvename atsižvelgdami į savo vertybes, savo veiksmuose patiriame didesnį nuoseklumą ir autentiškumą, o tai suteikia gerovės ir pasitenkinimo jausmą.
Žmogaus vertybės gali skirtis priklausomai nuo kultūros, išsilavinimo ir gyvenimo patirties, todėl svarbu gerbti ir pripažinti požiūrių įvairovę.