Kodėl dingsta motyvacija darbui?

Kodėl dingsta motyvacija darbui?

Motyvacija darbui gali dingti dėl įvairių priežasčių, susijusių su mūsų psichologine ir emocine būsena bei darbo aplinka. Be to, svarbu nepamiršti, kad motyvacija nėra statiška ir, kad ją reikia nuolat puoselėti ir stiprinti.

Rutina


Rutina ir monotonija darbe – vienas pagrindinių veiksnių, dėl ko gali dingti motyvacija darbui. Tie patys kasdieniai uždaviniai ir pareigos laikui bėgant tampa nuobodūs, ima stigti naujų iššūkių. Noras siekti geresnių rezultatų išnyksta ir tuomet, jei žmogus nesijaučia vertinamas ir jam nėra suteikiama galimybė kilti karjeros laiptais.

Stresas darbe


Stresas yra dar vienas svarbus veiksnys, dėl kurio galima prarasti motyvaciją darbui. Nuolatinis spaudimas, per didelis darbo krūvis ar netinkamas vadovų požiūris, gali sukelti perdegimą arba nuovargį, dėl ko pradeda trūkti energijos. Be to, blogi tarpasmeniniai santykiai darbo vietoje taip pat slopina norą stengtis.

Netenkinantis atlyginimas


Atlyginimas, kuris netenkina ir nepadengia esamų poreikių, taip pat gali turėti įtakos motyvacijai. Žmogus, nesijaučiantis pakankamai apdovanotas už savo pastangas arba nematantis ryšio tarp darbo rezultatų ir atlyginimo, tiesiog praranda entuziazmą.

Individualumas


Motyvaciją darbui gali įtakoti ir individualios savybės bei asmeninės aplinkybės. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, su unikaliomis vertybėmis, interesais ir tikslais. Jei darbas neatitinka asmeninių lūkesčių arba nesuteikia galimybių siekti užsibrėžtų tikslų, motyvacija ima blėsti.



© 2023 saviugda.lt