Kas yra motyvacija?

Kas yra motyvacija?

Motyvacija – tai galingas impulsas, kuris skatina mus veikti ir siekti savo tikslų. Ji suteikia mums energijos susidoroti su iššūkiais ir padeda išlaikyti fokusą ties savo svajonėmis. Motyvacija – esminis sėkmės ir asmeninio pasitenkinimo komponentas.

Kai esame motyvuoti, mūsų veiksmai tampa prasmingi. Jaučiamės stiprūs ir galintys įveikti bet kokias kliūtis mūsų kelyje. Motyvacija skatina mus mokytis, augti ir tobulėti bei padeda išnaudoti visą savo potencialą.

Motyvacijos formos


Vidinė ir išorinė motyvacija – tai dvi motyvacijos formos, kurios gali pastūmėti mus judėti link savo tikslų.
Vidinė motyvacija. Ją gali sukelti mūsų asmeninis tikslas, kuris mus uždega, taip pat  siekis būti pripažintiems arba poreikis įveikti iššūkį.
Išorinė motyvacija. Ją skatina išoriniai veiksniai, tokie kaip mentoriaus įkvėpimas, draugų ir šeimos parama ar noras konkuruoti su kitais.

Kiekvienas žmogus motyvaciją atranda unikaliai, ir tai, kas motyvuoja vieną, gali visiškai nemotyvuoti kito.

Kaip motyvuoti save?


Motyvacija nėra kažkas pastovaus ir statiško, tai – kintanti būsena. Ją galima puoselėti ir stiprinti išsikeliant aiškius ir realius tikslus, vizualizuojant norimus rezultatus ir kuriant veiksmų planą. Be to, teigiama aplinka ir žmonės, kurie mus palaiko, gali padėti išlaikyti motyvaciją net ir tada, kai susiduriame su sunkumais.

Tais momentais, kai motyvacija pradeda blėsti, labai svarbu prisiminti, kodėl visa tai pradėjome ir ieškoti būdų, kaip atnaujinti entuziazmą. Gali tekti pakoreguoti savo tikslus, rasti naujų įkvėpimo šaltinių ar paramos.© 2023 saviugda.lt