Kas yra meilė sau?

Kas yra meilė sau?
Meilė sau yra esminė mūsų emocinės ir psichinės gerovės dalis. Tai pagarba sau, rūpinimasis savimi ir savęs priėmimas. Meilė sau apima savo vertės pripažinimą ir teigiamo santykio su savimi puoselėjimą.

Mylėti save – tai priimti savo stipriąją ir silpnąją puses, švęsti savo pasiekimus ir mokytis iš savo klaidų. Tai reiškia būti maloniam ir gailestingam sau pačiam, elgtis su savimi taip pat švelniai ir pagarbiai, kaip elgiamės su kitais. Meilė sau moko mus nusistatyti sveikas ribas ir teikti pirmenybę savo gerovei.
 

Kaip ugdyti meilę sau?


Meilės sau ugdymas yra nuolatinis procesas, reikalaujantis praktikos ir savirefleksijos. Tai apima laiko skyrimą savo fiziniams, emociniams ir dvasiniams poreikiams. Tai reiškia teigiamai kalbėti apie save, ugdyti dėkingumą ir praktikuoti užuojautą sau.
 

Kodėl reikia ugdyti meilę sau?


Kai mylime save, jaučiamės saugesni, atsiranda didesnis pasitikėjimas savimi ir išsivysto aukštesnė savigarba, o tai leidžia drąsiai susidoroti su iššūkiais ir įveikti iškilusias kliūtis. Meilė sau taip pat padeda užmegzti sveikesnius santykius, nes žinome savo ribas ir neleidžiame kitiems mūsų menkinti ar su mumis netinkamai elgtis.


© 2023 saviugda.lt