Kas yra finansinė laisvė?

Kas yra finansinė laisvė?

Finansinė laisvė apima asmens gebėjimą turėti pakankamai ekonominių išteklių ir pajamas generuojančio turto, kad galėtų patenkinti visus savo poreikius ir pasiekti finansinę nepriklausomybę.

Finansinė laisvė reiškia nepriklausyti nuo tradicinio darbo, kad gauti pajamas, ir turėti galimybę priimti finansinius sprendimus, remiantis asmeniniais norais, o ne tik poreikiu užsidirbti pinigų.

Pasyvios pajamos


Finansinė laisvė – tai pasyvios pajamos, kurios viršija išlaidas ir leidžia laikui bėgant kaupti turtą. Tai galima pasiekti įvairiais būdais, pavyzdžiui, investuojant į nekilnojamąjį turtą, akcijas, obligacijas, nuosavą verslą arba pajamas iš honorarų ar autorių teisių.

Finansinis saugumas


Kai pasiekiama finansinė laisvė, žmogus turi galimybę pasirinkti, kaip ir kada dirbti, užsiimti mėgstama veikla, priimti sprendimus nuolat nesijaudindamas dėl pinigų ir užsitikrina didesnį finansinį saugumą nenumatytiems įvykiams ar ilgalaikiams tikslams.

Laisvė


Svarbu pabrėžti, kad finansinė laisvė nebūtinai reiškia būti labai turtingam, o sugebėti padengti pagrindinius poreikius ir turėti pakankamai laisvės gyvenimo mėgavimuisi bei savarankiškam finansinių sprendimų priėmimui.© 2023 saviugda.lt